Нагадаємо, що послуга перереєстрації в "Дії" доступна лише для фізосіб і лише для трьох категорій транспортних засобів: легкові автомобілі, мотоцикли та мопеди. Для зміни власників мікроавтобусів, вантажівок чи іншої техніки доведеться звертатися до Сервісного центру МВС.
Вже понад 5 тис. транспортних засобів перереєстрували через застосунок Дія
Сервісні центри МВС провели більше 2 млн. реєстраційних операцій за 2023 рік
Цим же шляхом доведеться йти і тим, хто протягом календарного року продаватиме понад один транспортний засіб. Річ у тім, що перший у році продаж автомобіля, мотоцикла чи мопеда звільняється від оподаткування, а з другого, третього і кожного наступного потрібно сплатити 5% та 18% податку з доходів відповідно і 1,5% військового збору.
Для покупців такого обмеження немає: протягом календарного року онлайн можна переоформити необмежену кількість транспортних засобів. Головне – аби в продавця це були перші угоди у звітному періоді.
Також онлайн не можна пройти першу державну реєстрацію авто в Україні, адже дані про транспортний засіб ще відсутні в єдиній базі. Крім того, під час першої реєстрації потрібно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Його розмір залежить від вартості авто та прожиткового мінімуму – від 3% до 5%.
Також для переоформлення авто через "Дію" в застосунку необхідно мати верифікований податковий номер, паспорт або посвідку на проживання, задеклароване місце проживання і технічний паспорт (для продавця).
Про те, як переоформити авто в Дія ми детально розповідали раніше.
Як переоформити автомобіль через Дія? Покрокова інструкція
Зазначимо, що працівники Сервісного центру МВС мають перевірити відомості про власника і транспортний засіб за відповідними реєстрами та базами даних. Готовий пакет документів надійде новому власнику у вибране відділення "Укрпошти", а електронні документи на автівку підтягнуться в "Дії".
Отримати документи за кордоном не вдасться. "Наразі реалізована можливість доставки технічного паспорта та номерного знака в межах України. Ми аналізуємо можливість розширення функціоналу в частині реалізації доставки за кордон", – повідомили в Мінцифри.
Також під час використання сервісу в додатку Дія помічені деюкі нюанси. Хоча доступ до "Дії" цілодобовий та постійний, документи мають пройти фізичну перевірку працівником Сервісного центру МВС. Отже, можливості перереєструвати авто в будь-який момент не буде.
Заяви про перереєстрацію, направлені до Сервісного центру, обробляються відповідно до його графіка роботи. Тож на практиці достеменно не відомо, скільки часу може зайняти процедура перепродажу авто.
"У моєму випадку переоформлення авто зайняло добу: заповнили всі дані, підписали договори, сплатили послугу, а сама процедура завершилася наступного дня", – розповів ЕП Микита Нікулін, який скористався новою послугою в "Дії".
Інші мали більш позитивний досвід: їм вдалося перереєструвати авто й отримати електронний техпаспорт протягом двох годин.
"У мене був досвід, коли послуга з незрозумілих причин була недоступна. Я заходив у застосунок, а мені вибивало, що послуга недоступна і потрібно звернутися в сервісний центр для уточнення причини", – додав Нікулін.
Крім того, у деяких користуваяів виникали питання щодо вибору номерів у застосунку. У застосунку покупцю запропонувало вибрати номери серед наявних (послуга коштує 360 грн). Однак для того, щоб це зробити, потрібно ввести хоча б одну з чотирьох бажаних цифр, після чого "Дія" запропонує варіанти. На практиці довелося витратити час, аби підібрати цифру, яка була присутня в наявних номерних знаках. "Таки вдалося обрати цифри, а коли прийшов договір (купівлі-продажу), то в ньому були зовсім інші цифри", - пишуть користувачі.
ДІЯ вам у допомогу: Як може змінитись розмитнення авто в цьому році
Крім того, у власника не повинно бути обмежень у вигляді арештів рахунків або майна, тощо.
Але читач AUTO-Consulting повідомив, що навіть коли все добре - є іще один випадок, коли Дія може відмовити у перереєстрації транспорту на нового власника. З власного досвіду він переконався, що станом на зараз, якщо продавець має тезку, який є у "заборонних" реєстрах, то йому буде автоматично відмовлено у проведенні реєстрації автомобіля через Дію з повідомленням, що відмовлено Сервісним центром МВС з причини наявності заборони відчуження та пропозицією звернутися до нотаріуса (якого нотаріуса незрозуміло).
Повідомлення про відмову з'явиться після сплати покупцем за послуги реєстрації продажу у Дії, а оператор Сервісного центру МВС (до якого дуже складно додзвонитися) буде радити звернутися безпосередньо до Сервісного центру МВС для з'ясування причини відмови і що за роботу Дії вони не відповідають.
Порада: Перед використанням Дії для перереєстрації автомобіля перевірити в Opendatabot чи є ваші тезки у державних реєстрах заборон (Прізвище; Прізвище + ім'я; Прізвище + ім'я + по батькові). Наявність таких записів буде свідчити про велику ймовірність відмови у проведені онлайн процедури з незрозумілих для вас причин.
Нашому читачеві все ж вдалося перереєструвати автомобіль через день безпосередньо у Сервісному центрі МВС. Обмежень, які повідомили у Дії, не було. Переживати не треба було.
Цікаво, що державний нотаріус була здивована наданою порадою у Дії, а співпадіння ім'я або прізвища у реєстрі заборон не має бути підситавою для відмови. На сьогодні у кожного українця є унікальний реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР), дата та місце народження, що дозволяє за цими параметрами безпомилково автоматично перевірити наявність заборони на проведення процедури відчуження рухомого майна у низькі державних реєстрах.
|