Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС: Авто новини від AUTO-Consulting - авторинок

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: авторинок
• У грудні український авторинок пригальмував, але за підсумками року вийшло зростання
• Як авторинок завершує 2024 рік? Підсумки 25 днів грудня
• Європейський авторинок все ж таки продовжив падіння
• Як прийнятий Закон про спрощення на ринку вживаних автомобілів вплине на авторинок. Коментарій ВААІД
• Український авторинок за 11 місяців вже перевищив минулорічні обсяги
• У листопаді український авторинок знову почав падати
• Європейський авторинок припинив своє падіння
• У жовтні український авторинок почав стабілізуватися
• Український авторинок підтверджує позиції в Європі
• Європейський авторинок продовжує спадати
Ще по авторинок...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Європейський Союз

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС

ринок автомобілів | Опубліковано - 2024-12-25 08:27:35 (3394 разів прочитано)
Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок
Західні автокомпанії – від Volkswagen та Audi до Ford та Fiat – скорочують працівників у ЄС, відправляють їх у простої чи закривають заводи через низький попит на електромобілі. Але в цих умовах китайські компанії інвестують в ринок все більше. Так, в Угорщині відкривається перший завод китайської компанії BYD, яка бореться із Tesla за звання найбільшого виробника електромобілів у світі. А найбільший у світі виробник акумуляторних батарей для електромобілів – китайська компанія CATL – будує вже третій у ЄС завод.
Про це читайте в матеріалі від DW.com.
З одного боку, німецький концерн Volkswagen пригрозив закрити три автозаводи в Німеччині, його дочірня компанія Audi закриває завод у Брюсселі, американська корпорація Ford готує масштабне скорочення робочих місць у Кельні, європейсько-американський автобудівник Stellantis у грудні-січні на півтора місяці зупиняє виробництво на заводі Fiat у Турині. Практично всі ці рішення керівники компаній пояснюють тим, що моделі електромобілів, що випускаються на цих підприємствах, погано продаються.

З іншого боку, на тлі відносно слабких продажів електромобілів у Європі китайська компанія BYD, другий за розмірами автобудівельник у КНР, який зараз бореться з американською корпорацією Tesla за звання найбільшого у світі виробника електромобілів, будує в угорському Сегеді свій перший європейський автозавод. Вже в кінці наступного 2025 року там має початися випуск саме електромобілів, а також гібридів, що заряджаються, - плагін-гібридів.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

А в 2026 році компанія BYD має намір ввести в дію свій фактично другий завод із постачання європейського ринку, оскільки його збираються побудувати, за повідомленнями ЗМІ, у турецькому місті Маніса, що забезпечить безмитне ввезення електромобілів на територію ЄС, адже Туреччина давно вже уклала з Брюсселем митний. союз.

Тим часом китайська компанія CATL, найбільший у світі виробник акумуляторних батарей для електромобілів, та європейсько-американський автобудівник Stellantis приступають в іспанському місті Сарагоса до будівництва заводу з випуску таких батарей. Він повинен увійти в дію наприкінці 2026 року і коштуватиме більш ніж 4 млрд євро. Для CATL це буде третій європейський завод. Перший працює в Німеччині під Ерфуртом, другий будується в Угорщині в Дебрецені і має увійти в дію у 2025 році.

Отже, якщо керівники багатьох західних автоконцернів, схоже, засумнівалися в перспективах електромобілів і дедалі скептичніше оцінюють попит на них, у Китаї, навпаки, з явним оптимізмом дивляться на електричне автомобільне майбутнє Європи. У всякому разі, провідні китайські фірми, незважаючи на геополітичні умови, що погіршуються, готові ризикувати багатомільярдними інвестиціями, розгортаючи на території ЄС потужності з випуску електромобілів та їх ключового компонента - акумуляторних батарей.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

Стелла Лі: автобудівники в ЄС неконкурентоспроможні
Такий оптимізм пояснюється цілою низкою факторів. Наприклад, непохитною переконаністю китайців у тому, що електромобілі - це магістральний шлях розвитку всього світового автопрому, а також твердою впевненістю, що китайські компанії зможуть успішно потіснити європейських та американських конкурентів не лише в Китаї, а й у Європі. І, природно, розумінням того, що для обходу вже введених Євросоюзом та можливих майбутніх захисних імпортних мит потрібно локалізувати виробництво на території ЄС або, наприклад, у Туреччині.

Дуже показовою є серія інтерв'ю, які дала останнім часом німецьким ЗМІ Стелла Лі - віце-президент BYD, яка відповідає в компанії за експансію в Європі. Так, у жовтні на тлі кризи в європейському автопромі, що швидко наростала в той момент, вона вельми самовпевнено заявила в інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ): "Я бачу три причини, чому європейські виробники неконкурентоспроможні".

"По-перше, китайські підприємства вірили в те, що майбутнє - за електромобілями. Спочатку вони втрачали гроші, але продовжували інвестувати. Через це багато підприємств в останні десять років мало не збанкрутували, включаючи BYD. Але тепер вони пожинають плоди, тому що ринок електромобілів зростає", - наголосила Стелла Лі.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

Друга причина полягає, за її словами, у тому, що китайське керівництво мав "надійний довгостроковий план", воно "чітко сказало виробникам: ви повинні випускати електромобілі та плагін-гібриди". А Європа, зазначила віце-президент BYD, вагається, і ця політична нерішучість веде до того, що покупці утримуються від придбання електромобілів.

"Ми чуємо тепер, що багато підприємств знову вирішили зробити ставку на автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, - продовжила Стелла Лі в інтерв'ю FAZ, вказуючи на європейських конкурентів. - Але якщо через п'ять років увесь світ пересяде на електромобілі, вони не готові до цього. , тому що вони не інвестували. У довгостроковому плані це небезпечно.

А третя причина, на думку Стелли Лі, полягає у жорсткій конкуренції у Китаї. "Щоб вижити, ти маєш ставати кращим. Це зробило китайських автобудівників дуже конкурентоспроможними". Тут слід наголосити, що йдеться про електромобілі Made in China, а не про ті моделі китайських легкових машин з двигунами внутрішнього згоряння, які хлинули останніми роками на російський ринок. Їхні автобудівники КНР навіть не думають просувати на європейський ринок.

BYD готується до лобової атаки на Volkswagen
Про те, наскільки у компанії BYD впевнені у конкурентоспроможності своїх електромобілів та плагін-гібридів, свідчать ті моделі, з яких китайська компанія має намір наприкінці 2025 року розпочати виробництво на своєму новому заводі в Угорщині.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

У середині грудня в інтерв'ю німецькому економічному журналу Capital Стелла Лі повідомила, що це будуть Dolphin та Atto 3. 3 - це позашляховик того ж класу", - пояснило видання та додало, що третім електромобілем, виробництво якого буде налагоджено на новому заводі в Угорщині, стане Atto 2, який "за своїми розмірами посідає середнє місце між двома іншими моделями".

Таким чином, китайська компанія відмовилася від початкових планів розпочинати виробництво в Європі з електричного малюка BYD Seagull і одразу зробить ставку на компактний клас. Іншими словами, відразу піде в лобовий наступ на найбільшого автобудівника Європи Volkswagen, який, власне, був свого часу родоначальником гольф-класу і тепер намагається закріпитися в ньому за допомогою електромобіля VW ID.3 і компактного електричного позашляховика VW ID.4. Дуже показовим є заголовок статті в Capital: "BYD залишить за VW дешевий сегмент".

Ключові проблеми німецького автопрому
Чи варто дивуватися, що керівництво Volkswagen пригрозило піти на радикальні кроки аж до закриття трьох німецьких заводів, якщо профспілки не погодяться на масштабні заходи економії, покликані суттєво знизити виробничі витрати, включаючи скорочення зарплат. Адже ніде у світі випуск легкових машин не коштує так дорого, як у Німеччині, свідчать дані Об'єднання німецької автомобільної промисловості (VDA). Причому Volkswagen має найвищі витрати на персонал не лише серед німецьких виробників, а взагалі у світовому автопромі, підрахувало інформаційне агентство Reuters.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

Щоправда, довгий час висока собівартість продукції не ставала гострою проблемою для Volkswagen, як і інших автобудівників у Німеччині. Адже вони працювали головним чином на експорт, причому як для концерну Volkswagen із брендами VW, Audi та Porsche, так і для BMW та Mercedes-Benz найбільшим ринком збуту став Китай. У Volkswagen у 2019 році на КНР припадало 40% всіх глобальних продажів.

Приблизно до кінця минулого десятиліття в Китаї, який став найбільшим у світі автомобільним ринком, дійсно дуже охоче купували автомобілі німецьких брендів. Проте за останні чверть століття у КНР сформувалася власна потужна автомобільна промисловість. Якщо на рубежі століть у країні випускалося лише близько 2 млн. автомобілів, то минулого року їх було вже понад 30 млн. автомобілів.

В результаті в останні кілька років німецькі виробники стали рік за роком швидко втрачати позиції на китайському ринку, в тому числі тому, що китайці при стимулюючій підтримці свого уряду все частіше воліли купувати електромобілі, а в цьому сегменті, що бурхливо зростає, німецькі автоконцерни все більше поступалися місцевим конкурентам.

Другим надзвичайно важливим експортним ринком для автопрому ФРН були і залишаються США, проте якщо обраний президент Дональд Трамп втілить у життя свої погрози ввести захисні імпортні мита на автомобілі європейського виробництва, то німецьким автоконцернам Volkswagen, BMW та Mercedes-Benz не залишиться іншого вибору, як розширювати виробництво на своїх американських заводах чи навіть будувати там нові. А це ще більше посилить проблему надлишкових виробничих потужностей на території ЄС та особливо у Німеччині.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

Частину цих потужностей у будь-якому разі доведеться скорочувати, оскільки епоха бурхливої ​​глобальної експансії німецької автомобільної промисловості закінчилася. Такого висновку дійшов цієї осені Інститут німецької економіки в Кельні (IW), який опублікував дослідження, про яке DW розповіла у статті "Скорочення автопрому ФРН неминуче, але його можна сповільнити".

Наприклад, уповільнити скорочення потужностей можна буде шляхом розширення випуску порівняно недорогих електричних моделей для масового покупця, оскільки німецькі автобудівники надто довго наголошували на виробництві машин преміум-класу. В результаті автозаводи ФРН не виробляють поки що достатньої кількості електричних моделей за доступними цінами.

Ринок електромобілів у ФРН зовсім не помер
Свій внесок у уповільнення процесу скорочення виробничих потужностей автопрому могли б зробити федеральна і місцева влада Німеччини, вказується в дослідженні IW. Наприклад, шляхом здешевлення електроенергії для промислових підприємств та прискореного розвитку зарядної інфраструктури для електромобілів.

Що ж до попиту на електромобілі, то в низці європейських країн він у відсотковому відношенні вищий, ніж у Німеччині, де за традицією все ще багато любителів бензинових і навіть дизельних моторів. Проте враження, ніби німці після скасування наприкінці 2023 року субсидій на купівлю електромобілів (BEV) та плагін-гібридів (PHEV) взагалі перестали їх купувати помилково.

Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС - авторинок

Як повідомило Федеральне автотранспортне відомство (Kraftfahrt-Bundesamt, KBA) 16 грудня, з січня до листопада 2024 року на дороги Німеччини виїхало 347 тисяч нових електромобілів. Це на 26% менше ніж за аналогічний період минулого року. Якщо взяти BEV і PHEV, то число зареєстрованих нових машин склало 520 тисяч. Це на 17% менше, ніж торік. Проте це означає, що півмільйона нових автомобілів у ФРН або 20% усіх проданих цього року легкових машин повністю або частково працюють на електричній тязі.

За такий ринок варто поборотися. Особливо якщо твердо вірити в його перспективи, як це роблять у компанії BYD. Поки що вона на самому початку шляху: за перші 11 місяців 2024 року в Німеччині було продано всього 2,5 тисячі доставлених морем з КНР електромобілів та плагін-гібридів марки BYD - і понад 66 тисяч аналогічних моделей бренду VW. Але це також означає, що є у кого відбивати частки ринку.

Європейський авторинок все ж таки продовжив падіння

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Європейський Союз Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• В дилерській мережі Renault вже стартували тест-драйви нового Renault Duster
• В Україні офіційно стартували продажі нових Renault Duster і Renault Taliant
• Renault Rafale отримав 5 зірок в краш-тестах Euro NCAP
• Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС
• Renault збирається відмовитися від традиційних кросоверів
• Новий Volkswagen ID.7 зміг подолати 794 км на одному заряді
• Subaru вперше очолила рейтинг надійності авто, випередивши інших японських конкурентів
• DS Automobiles представляє нового флагмана - електромобіль DS N°8
• Honda представила оновлений логотип вперше за 40 років
• Стали відомі подробиці про новий PEUGEOT 3008 для ринку України
• В Україні продані перші автомобілі INEOS Grenadier
• Renault відроджує легендарну серійну модель Renault 5 Turbo 3E
• Як прийнятий Закон про спрощення на ринку вживаних автомобілів вплине на авторинок. Коментарій ВААІД
• Cupra планує вихід на ринок США
• Renault 5 E-Tech назвали Автомобілем Року 2025
Головні новини
• В Україні оголошені ціни на новий PEUGEOT 3008
• Дніпропетрівщина оновлює парк комунальної техніки спецтехнікою на шасі DAYUN
• В Україні значно зросла вартість страхових полісів ОСЦПВ
• Мінюст відновив роботу всіх держреєстрів. Скоро запрацює і перереєстрація авто
• На новий BMW 3 серії діє спеціальна пропозиція від 1 510 000 грн.*
• Відновлювати газову інфраструктуру будуть повнопривідні фургони на шасі Renault K
• Новий рекорд: Volkswagen ID.7 Pro S подолав 941 км на одному заряді батареї
• Дакар 2025: Тріумф чехів на вантажівках IVECO
• Дакар 2025: Toyota стала №1
• Стали відомі подробиці про проєкт збирання пікапів в Україні
• Миколаїв отримав ще 3 нових тролейбуси PTS з автономним ходом до 20 км
• В Англії відкрили завод по виробництву електрифікованих силових агрегатів для заводу Nissan
• Техкомплект розширює модельний ряд спецтехніки на шасі FOTON
• Дакар 2025: Битва за 2 місце
• В 2024 році продажі всіх брендів Групи Renault зросли
• Дакар 2025: Фієрична битва за крок до фіналу
• У 2024 році Volkswagen поставив 4,8 млн. автомобілів по всьому світу
• Чи зростає ринок електрокарів в Україні? Підсумки 2024 року
• Коли в Україні знову запрацює перереєстрація авто?
• Honda представила оновлений логотип вперше за 40 років
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років
Колекційна мото- вело- ЗАЛА

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Книга по історії появи мотовиробництв в Україні
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  




Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Віце-прем'єр міністерка відвідала Чернігівський автозавод і закликала купувати його продукцію
• Стали відомі подробиці про проєкт збирання пікапів в Україні
• Президент підписав закон 9083 про спрощення торгівлі вживаними автомобілями. Що це змінює?
• В Україні виготовили універсальний самоскид для комунальних служб для заміни МАЗів
• В дилерській мережі Renault вже стартували тест-драйви нового Renault Duster
• В Україні офіційно стартували продажі нових Renault Duster і Renault Taliant
• В Україні запроваджено крупновузлове складання міні-екскаваторів на гусеничній ході
• Renault Rafale отримав 5 зірок в краш-тестах Euro NCAP
• Чим може обернутися протистояння китайських та європейських автовиробників на ринку ЄС
• Subaru вперше очолила рейтинг надійності авто, випередивши інших японських конкурентів
• Виробник українського бронеавтомобіля Inguar-3 отримав перші держзамовлення
• Honda представила оновлений логотип вперше за 40 років
• Обслуговування авто взимку: 12 речей, які має знати кожен водій. Частина 1
• Виробництво бронеавтомобілів «Новатор» збільшено більш ніж у три рази в 2024 році
• У грудні український авторинок пригальмував, але за підсумками року вийшло зростання
Акції у дилерів...
• На новий BMW 3 серії діє спеціальна пропозиція від 1 510 000 грн.*
• На CITROEN C3 діють вигідні ціни – від 640 000 грн.
• В січні Skoda Karoq доступний за вигідною ціною від 1 217 000* грн.
• Пропозиція для СТО від Opet та «АВТОНОВА-Д»
• Зимова вигода до 155 000 грн. на кросовери Mitsubishi
• В Україні діють спеціальні ціни на Mazda CX-60 2024 року виробництва. Мінус 110 000 грн.
• Справжній подарунок до різдвяних світ: Jeep Compass доступний зі знижкою до 100 000 грн.
• На SEAT ATECA діє спецпропозиція з ціновою вигодою від 108 000 грн.
• SEAT Arona доступний з новорічною вигодою від 40 000 грн.
• Зустрічай зиму зі SKODA: неймовірні знижки на Skoda Karoq та привабливі умови кредитування
• На Skoda Octavia діє акційна ціна зі знижкою до 87 000 грн.
• В Україні діє спеціальна цінова пропозиція на тентовані вантажівки DongFeng CL90
• Пропозиція для СТО: «Купуй Opet – отримуй стійку у подарунок»
• «Чорна п`ятниця» на мотоцикли Honda
• BMW X3 xDrive30d доступні за спеціальною ціною
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Історія Mazda
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Історія появи українського мото- та велопрому
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.