Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів: Авто новини від AUTO-Consulting - безпек

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Історія автономерів
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: безпек
• Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів
• Honda розробляє подушки безпеки для мопедів
• В асортименті ZF появилася новинка: ремені безпеки з підігрівом
• Бюро економічної безпеки України заарештувало активи автомобільного дилера та вилучило 8 транспортних засобів
• Ford запропонує незвичні подушки безпеки для беспілотних авто
• Відразу кілька моделей Nissan отримали 5 зірок безпеки Euro NCAP
• Компанія ZF створила зовнішню подушку безпеки для автомобілів
• Створено велосипедний шолом із вбудованою подушкою безпеки
• Для випуску Lada Niva в росії не вистачає навіть ременів безпеки
• Укртрансбезпека показала новый транспорт своих инспекторов
Ще по безпек...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів

Поради власникам авто | Опубліковано - 2023-05-19 07:44:19 (1300 разів прочитано)
Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек
Системи безпеки, встановлені в автомобілях, щороку рятують сотні тисяч життів. Оцінити вплив лише однієї такої системи Active Brake Assist (AEB), яку вже встановлено на 1 млн вантажівок Daimler Truck вдалося на підставі ретельної статистики. Але AUTO-Consulting вирішив хоч приблизно порахувати скільки життів зберегли і інші розповсюджені системи. Цифри вийшли вражаючими.
Оцінити глобальний внесок кожної з систем безпеки на транспорті за весь період існування автомобілів нереально. Прискіпливий аналіз аварій в розвинених країнах ведеться з кінця ‘50-х початку ‘60-х років. Щороку в профільних виданнях підводять підсумки. AUTO-Consulting проаналізував одне з таких видань для NHTSA, Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США. Альманах на 600+ сторінок виданий у 2016 році вже дещо застарів але має повну картину розвитку систем безпеки та їх вплив на смертність в ДТП з 1960 по 2012 роки включно з безліччю таблиць та графіків.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

В таблиці наведені точні дані за 2012 рік виходячи з аналізу ДТП в США. В цілому ці данні в тій або іншій мірі можна екстраполювати на ситуацію в світі в цілому.

Встановлені в транспортному засобі системи пасивної та активної безпеки можуть надавати підтримку на чотирьох етапах: по-перше, під час руху, по-друге, у разі небезпеки, по-третє, у разі аварії і, по-четверте, після зіткнення.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

В останні роки вантажівки стають все безпечнішими і безпечнішими. За даними Федерального статистичного управління Німеччини, кількість загиблих в аваріях за участю вантажних автомобілів у період з 2011 по 2021 рік скоротилася з 889 до 613 – тобто майже на 30 відсотків. За той самий період кількість загиблих у ДТП пасажирів вантажних транспортних засобів зменшилася з 174 до 140 – майже на 20 відсотків.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек
Графік зниження ризику смертельних випадків на транспорті з 1960 (100%) по 2012 роки

Це позитивна тенденція, особливо з огляду на майже 15-відсоткове зростання обсягів перевезень у період з 2011 по 2021 рік, згідно з даними Федерального об'єднання логістики та організації вантажних перевезень (BGL) e.V. Якщо поглянути на розвиток подій у Німеччині за ще більш тривалий період часу, то, за даними BGL, кількість людей, загиблих у ДТП на мільярд тонно-кілометрів пробігу, зменшилася з 7,5 до 1,2 у період з 1992 по 2021 рік. Це відповідає зниженню на 84 відсотки. За цим показником кількість серйозних травм зменшилася з 52,9 до 11,2 – на 79 відсотків. Однак все це не повинно приховувати той факт, що в найгіршому випадку кожна аварія тягне за собою людські страждання та високі матеріальні витрати.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

На сьогодні Daimler Truck продає вантажівки і автобусів під брендами Mercedes-Benz, Freightliner, FUSO, Setra, Thomas Built Buses, Western Star, Bharat Benz та RIZON. Компанія поставила собі за мету обладнати системами AEB щонайменше 75% своїх моделей у 2025 році та 80% у 2030 році, хоча цього не вимагає законодавство жодної з країн. Принаймні поки що.

Mercedes-Benz Trucks був першим виробником, який впровадив антиблокувальну гальмівну систему (ABS) для вантажівок ще в 1981 році.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

Антипробуксовочна система ASR з'явилася кількома роками пізніше. З появою першого Actros у 1996 році Mercedes-Benz Trucks знову встановив стандарти завдяки електронній гальмівній системі EBS. У 2000 році з'явилися системи допомоги при наближенні та утримання в смузі руху Proximity Control Assist і Lane Assistant. А в 2001 році – електронна система курсової стійкості ESP для вантажівок. У 2002 році на другому поколінні Actros відбулася прем'єра системи допомоги при рушанні з місця та системи допомоги при гальмуванні Brake Assist.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек
Графік росту кількості врятованих життів системами безпеки на транспорті від 1960 по 2012 роки

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек
Графік відсотку врятованих життів завдяки системам безпеки на транспорті з 1960 по 2012 роки

Протягом багатьох років існувало кілька систем безпеки на транспорті, які сприяли порятунку людських життів. Ось деякі з них:

 Ремені безпеки: Ремені безпеки є одним з найефективніших засобів безпеки в транспортних засобах. Згідно з різними дослідженнями, використання ременів безпеки знижує ризик смертельних травм в автокатастрофах приблизно на 50%. Ремені безпеки рятують десятки тисяч життів щороку в усьому світі. Наприклад, тільки в Сполучених Штатах, за оцінками, ремені безпеки рятують понад 13 000 життів щорічно.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

 Подушки безпеки: Подушки безпеки працюють разом з ременями безпеки, щоб забезпечити додатковий захист у разі аварії. Вони допомагають знизити ризик травм голови та грудної клітки, особливо при лобових зіткненнях.За даними Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США (NHTSA), подушки безпеки врятували понад 250 000 життів з моменту їх впровадження. Антиблокувальні гальмівні системи (ABS): ABS запобігає блокуванню коліс під час різкого гальмування, дозволяючи водієві зберігати контроль над кермом. Ця технологія допомогла зменшити кількість аварій, спричинених заносами, і врятувала багато життів. Доведено, що АБС знижують ризик смертельних аварій приблизно на 31% і потенційно врятували тисячі життів у всьому світі.

 Електронна система курсової стійкості (ESC): ESC допомагає запобігти заносу або втраті керованості під час різких маневрів або на слизькій поверхні. Вона використовує датчики для виявлення втрати зчеплення з дорогою та вибірково застосовує гальма до окремих коліс, допомагаючи підтримувати стабільність та запобігати аваріям. За оцінками, ESC зменшує кількість смертельних аварій за участю одного транспортного засобу приблизно на 49%, а за участю кількох транспортних засобів – приблизно на 20%. Це потенційно врятувало тисячі життів.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

 Бар'єри безпеки руху: Фізичні бар'єри, такі як огорожі та подушки безпеки, відіграють важливу роль у запобіганні з'їзду транспортних засобів з проїжджої частини або зіткнення з небезпечними об'єктами. Вони допомагають поглинати енергію удару і перенаправляють транспортні засоби, зменшуючи тяжкість аварій. Хоча важко підрахувати точну кількість життів, врятованих бар'єрами безпеки руху, вони ефективно зменшують тяжкість аварій і запобігають з'їзду транспортних засобів з проїжджої частини, що потенційно може врятувати багато життів.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

 Автоматичне екстрене гальмування (AEB): Системи AEB використовують датчики, такі як радари або камери, для виявлення потенційних зіткнень та автоматичного застосування гальм для запобігання або пом'якшення удару. Доведено, що вони значно зменшують кількість аварій з ударом ззаду та пов'язаних з ними травм. Системи AEB продемонстрували великі перспективи у зменшенні кількості аварій з участю водіїв, які зіштовхуються з перешкодами ззаду. Дослідження, проведене Страховим інститутом безпеки дорожнього руху (IIHS), показало, що AEB з попередженням про фронтальне зіткнення потенційно може запобігти 28% всіх аварій і врятувати тисячі життів щорічно в США.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

 Передові системи допомоги водієві (ADAS): ADAS охоплюють різні технології, включаючи попередження про виїзд зі смуги руху, виявлення сліпих зон, адаптивний круїз-контроль тощо. Ці системи надають допомогу водіям, підвищуючи безпеку та допомагаючи запобігти аваріям. Технології ADAS мають потенціал для запобігання значній кількості аварій і порятунку життів. Хоча конкретні цифри важко визначити, поєднання різних функцій ADAS може сприяти зниженню ризику аварій і пов'язаних з ними смертельних випадків.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

 Покращений дизайн доріг: Удосконалення дизайну доріг, такі як кільцеві розв'язки, кращі знаки, покращене освітлення та відокремлені пішохідні та велосипедні доріжки, сприяють зменшенню аварійності та порятунку життів.

Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів - безпек

В якості висновку важливо зазначити, що ефективність систем безпеки може варіюватися залежно від різних факторів, у тому числі від належного використання, технічного обслуговування та дотримання правил дорожнього руху. Крім того, розвиток технологій автономних транспортних засобів має потенціал для подальшого покращення безпеки на транспорті в майбутньому.

Компанія ZF створила зовнішню подушку безпеки для автомобілів

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі Поради власникам авто


Цікаве по темі...
• Які системи безпеки автомобілів врятували найбільше життів
• Як працює Є-посвідчення водія та Є-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу?
Головні новини
• Під Києвом склалася найбільша концентрація нових моделей IVECO в одному місці
• Виставка комерційного та спеціального автотранспорту ComAutoTrans стартує вже завтра
• ZF Group розпочне виробництво 8-ступінчастої АКПП для комерційних автомобілів у США
• Європа витратить на розвиток мережі зарядних станцій для електромобілів близько 1,5 млрд. євро
• Що відомо про компактний кросовер Lexus LBX перед прем`єрою?
• Чому електромобілі мають виглядати інакше?
• В Україні помітили роскішний електрокар Lucid Air
• Які японські автомобілі найнадійніші в 2023 році?
• BMW збудувало тунель, який імітує день і ніч
• Медики екстреної допомоги Черкащини отримали 7 нових Citroen Jumper
• Kia та Hyundai виплатять $200 мільйонів для врегулювання позову щодо крадіжок автомобілів
• Відкрито новий завод з виробництва електровантажівок DAF
• Які зараз діють пільги для електромобілів в Україні. Що ще планується?
• BMW оновила дизельні двигуни для X5 та X6. На що вони тепер здатні?
• Чи почнуть діяти нові норми Євро-7
• Кременчук отримав автомобіль-водовіз по програмі Міжнародного банку
• Коли та на скільки подорожчає пальне в Україні
• Aston Martin представив DB12 з двигуном 680 к.с.
• Японія вже передала для ЗСУ військові позашляховики Mitsubishi
• Як працює Є-посвідчення водія та Є-свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу?
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Куди поділися розкішні іномарки з Києва, які було завезено у 1945 році
• На аукціон виставили військові вантажівки KIA KM450 збанкрутілого заводу "Богдан Моторс"
• На українському ринку почали пропонувати перші електромобілі Toyota bZ4X
• Авторинок очикують революційні зміни. Перереєстрація авто у Дії, автосалонах і без експертів
• У квітні український авторинок продовжив позитивну динаміку
• Скільки у Києві було трофейних автомобілів у 1945 році. Як їх легалізовували
• Зростання продажів нових автомобілів в Україні продовжилося і у квітні
• Український авторинок скочується у «сіру» зону. Добре це чи погано?
• Як в Україні намагалися впроваджувати електробуси. Ретроспектива гучних заяв
• Що сталося з китайськими автомобілями першої хвилі через 15 років експлуатації
• Уряд значно спростив реєстрацію нових авто. Номерні знаки "Транзит" видаватимуться за бажанням
• В Україні стартовали продажі найдоступнішого електрокросоверу BMW
• Volkswagen вдалося продати російський завод за безцінь і вислизнути з ринку
• В Бахмуті загинув відомий автожурналіст Володимир Мукан
• Які нові автомобілі зможуть без проблем проїхати понад 400 тисяч км?
Акції у дилерів...
• Сучасний кросовер FAW X40 в травні доступний за спеціальною ціною
• Для підприємств з власним парком комерційної техніки діє акція від Opet
• На Mitsubishi Outlander в травні* діють вигідні ціни - від 979 000 грн.
• Opet та АВТЕК запустили спільну акційну пропозицію
• На преміальний бізнес-седан DS 9 діє знижка в 150 тис. грн.
• Stellantis безкоштовно ремонтує автомобілі, що є у державній та комунальній власності
• Renault в Україні запускає сервісну акцію «Ремонт підвіски з вигодою»
• В Україні доступні BMW X1 за цінами від 1 100 000 грн.* та спеціальними умовами кредитування
• "Весняний драйв": в мережі СТО АІС діє вигідна акція на сервісне обслуговування
• Кредитна програма "Renault Бонус" з березня стала ще більш привабливою
• В Україну поставлена нова партія мікроавтобусів JAC Sunray зі знижкою $1500
• В Україну поставлена нова партія JAC Sunray по акційним цінам
• В Україні стартувала сервісна акція від Renault «Ремонт кузова з вигодою»
• Переможець акції від WOG отримав новенький CITROEN C-Elysee
• На Lifestyle товари у інтернет-магазинах BMW та MINI діє Новорічна вигода до -70%
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.