А втім, як то кажуть, кому війна, а кому мати рідна. На чужому горі завжди готові нажитися спритні ділки, котрі практично за безцінь скуповують вживані машини і перепродають їх українцям. А оскільки переважна більшість авто з пробігом, відповідно до даних статистики, приїжджає до нас з-за кордону, пора бити на сполох, адже ризик натрапити на вчорашнього «потопельника» немалий. Тим паче, що непорядні продавці навчилися вправно приховувати недоліки таких транспортних засобів.
На цьому фоні експерти національного холдингу GM GROUP поділилися важливою інформацією для тих, хто збирається придбати вживане авто. Зокрема, вони розповіли, що не так з підтопленим автомобілем і з чим ви можете зіткнутися, якщо таки його купите.
Для автівок з підмоченою репутацією характерний цілий комплекс проблем. За словами спеціалістів, в машинах, що побували у воді, передусім псуються електричні та електронні компоненти. Йдеться серед іншого про антиблокувальну систему (ABS), систему контролю стійкості (ESP), а також подушки безпеки. Важливість останніх важко переоцінити, погодьтеся. Якщо подушка «запізниться» з розкриттям хоча б на декілька мілісекунд (!), наслідки для водія та пасажирів можуть бути плачевними.
Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів
Як перевірити лакофарбове покриття автомобіля та не купити «битка». Поради експертів
Будь-яке сучасне авто містить чимало датчиків і реле. Окислення, спричинене потраплянням вологи, може призвести до замикання, причому ступінь пошкоджень залежить від хімічного складу води – найшкідливішою для машини є саме солона.
Підсушені вузли працюватимуть до пори до часу. Внаслідок корозії руйнуються контакти, а їхня надійність суттєво зменшується. Так, якщо після надто близького знайомства з водою авто не заводили, то можна промити мотор і висушити всі елементи й авто їздитиме, але перетвориться у справжню бомбу уповільненої дії. При цьому ефект від підтоплення може проявитися в будь-яку мить – як через кілька днів, так і через місяці, а то й через рік.
У порівняно довгостроковій перспективі – за декілька років – проблеми спіткають кузов. Крила, пороги, кріплення, лонжерони – гнитиме все те, що було у воді. Також знепридатніють кульові опори, сайлентблоки, втулки стабілізаторів, підшипники. Недовговічною буде і вихлопна труба – гниття загрожує глушнику, резонатору й каталізатору.
Водяні пошкодження дуже підступні, зокрема тому, що непомітні неозброєним оком. Подібні несправності нелегко виявити пересічному автомобілісту – необхідний, по-перше, тямущий автоелектрик, а по-друге, відповідні інструменти. А ось міняти електроніку в авто повністю немає сенсу, це занадто дорого.
Наступна проблема, яка чекає на нового власника, – це сильне забруднення автомобіля. Перебування у воді не минається безслідно – машину доводиться сумлінно вичищати і вимивати. Особливу небезпеку становить звичайний пісок: піщинки з огляду на дрібну дисперсію можуть проникати в зони між з’єднувальними елементами. Здебільшого це загрожує рухливим пристроям – шарнірам, амортизаторам, підшипникам. Хоч і непомітний, пісок у таких місцях спричиняє швидке зношування й втрату роботоздатності важливих конструктивних елементів, ремонтувати які вкрай затратно. Тож доводиться знімати й ретельно очищувати всі деталі.
Крім того, найпевніше, знадобиться заміна різноманітних витратних матеріалів. А це – черговий удар по вашому гаманцю, який, проте, має всі шанси виявитися далеко не останнім.
Ще тим квестом може стати специфічний запах у салоні. Він, своєю чергою, є наслідком процесу гниття застояної води та елементів обшивки. Переважно продавець проводить детейлінг, щоб приховати сморід, тож ви можете відчути у салоні явний запах хімікатів, якими просочують обшивку. Та бувають і винятки, і тоді ця турбота лягає на плечі покупця.
Як же вчасно розпізнати «потопельника»? Це стане темою другої частини цієї статті. А поки до уваги всіх, хто прагне придбати авто з пробігом, яке не створить проблем на рівному місці, унікальна пропозиція! Вітчизняний холдинг GM GROUP запрошує в будь-який із своїх 17 автосалонів, де ви зможете стати щасливим власником пристойної вживаної машини, яка абсолютно точно ніколи не тонула. Ба більше, пропоновані автомобілі проходять комплексну передпродажну діагностику – майстри перевіряють технічний стан, пробіг, історію обслуговування та ДТП, юридичну документацію та інші важливі аспекти.
Але й це ще не все! Результатом такої перевірки стає те, що кожен вживаний автомобіль отримує свою гарантію, тривалість якої визначають дві речі – пробіг і рік випуску транспортного засобу.
Її умови справді безпрецедентні для України:
• авто віком до 5 років з пробігом до 100 тис. км – гарантія терміном 1 рік або на 10 тис. км пробігу;
• авто віком до 5 років з пробігом 100–180 тис. км – гарантія терміном 3 місяці або на 5 тис. км пробігу;
• авто віком 5–10 років з пробігом до 180 тис. км – гарантія терміном 3 місяці або на 5 тис. км пробігу.
GM GROUP власним прикладом доводить: неновий залізний кінь може ще бути ого-го! Переконайтеся в цьому особисто – переходьте за посиланням https://mymycars.com/catalog/certificated
Як не прогадати під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 1
На що звернути увагу під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом. Частина 2
|