Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні?: Авто новини від AUTO-Consulting - Гарант

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика 125 років успіху Renault
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: Гарант
• Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні?
• Бренд EUROREPAR планує створити в Україні мережу автосервісів для обслуговування постгарантійних авто
• Великий український автохолдинг запустив продаж вживаних автомобілів з гарантією
• В дилерській мережі Renault з`явилась доступна лінійка запчастин для постгарантійних автомобілів
• В Україні діє програма продовження гарантії для автомобілів BMW
• ChemElements гарантує найкращу якість AdBlue в Україні
• Як офіційні СТО залучають пост гарантійні автомобілі. Спеціальні програми
• Автомобілі Maserati отримають 10-річну гарантію
• У яких регіонах України запрацювали сервісні станції, та як не втратити гарантію
• Як діє гарантія на SKODA під час воєнного стану в Україні
Ще по Гарант...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні?

ринок автомобілів | Опубліковано - 2024-07-09 19:26:26 (1082 разів прочитано)
Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант
Однією з головних особливостей українського авторинку вже далеко не перший рік є те, що вживані машини купують куди частіше, ніж нові. Різниця дуже істотна: наприклад, за весь 2023-й було реалізовано понад 60 тисяч новеньких автівок, тоді як першу реєстрацію пройшли більш ніж 210 тисяч легковиків з пробігом. Отож переважна більшість куплених авто в Україні – саме вживані.
Цей дисбаланс легко пояснюється. Попри такі вагомі переваги, як гарантована надійність нового автомобіля, повний запас ресурсу, наявність сучасних технологій та функцій безпеки і так зване право першості, для пересічного українського автомобіліста вирішальним фактором вибору часто стає ціна. Вживані машини суттєво дешевші й повільніше втрачають у вартості, а ще доступні в ширшому асортименті, що теж важливо.

Платячи менше, доводиться натомість іти на певні поступки. На відміну від покупки авто в салоні, у випадку з вживаною автівкою ви ніколи точно не знаєте, що саме вас очікує. По суті, ви купуєте кота в мішку, діючи на власний страх і ризик. Звісно, можна збільшити свої шанси на позитивний результат, ретельно перевіривши транспортний засіб перед покупкою – самостійно або з допомогою професіоналів. Проте проблеми потенційно можуть виникнути вже після купівлі автомобіля з пробігом, і тоді пиши пропало, адже в такому випадку про гарантію, яка б дозволила усунути виявлені недоліки, не може йтися. Чи все-таки може? Це і належить з’ясувати сьогодні.

Як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 1

Як розпізнати «потопельника» і не стати жертвою шахраїв. Частина 2

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Що являє собою гарантія на вживані автомобілі та які її переваги
Насамперед потрібно розібратися з тим, що це взагалі таке – гарантія на автомобілі з пробігом. Якщо простими словами, то це зобов'язання продавця щодо ремонту чи заміни певних частин авто у випадку їхнього виходу із ладу протягом визначеного періоду після купівлі. Така гарантія варіюється залежно від умов, які пропонує продавець, і може охоплювати різні аспекти автомобіля, як-от двигун, трансмісію, електрообладнання тощо. Власне, гарантію на нову і вживану машину об’єднує те, що компанія, яка продала вам її, бере на себе чітко окреслені зобов’язання, суть яких зводиться до того, що автівка упродовж певного строку точно їздитиме без проблем. Якщо ж останні таки виникнуть, продавець має зробити все від себе залежне, щоб їх усунути, причому власним коштом.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Говорячи про плюси такої гарантії, можна виділити насамперед такі:
● Захист від непередбачених витрат. Разом із гарантією ви отримуєте своєрідну страховку від поломок, що дозволяє заощадити на проведенні ремонту та купівлі потрібних запчастин, адже їх оплачує продавець.
● Збереження вартості автомобіля. Вживані машини з гарантією зазвичай мають вищу ринкову вартість і легше продаються. Можливо, ви надумаєте перепродати авто в майбутньому – в такому випадку можна сміливо розраховувати, що вдасться вторгувати за нього цілком пристойну суму.
● Підвищення довіри покупця. Наявність гарантії сприяє збільшенню довіри до продавця і до самого автомобіля. Автовласник почувається спокійно та впевнено, позаяк знає, що в разі виникнення проблем з ТЗ він зможе звернутися по допомогу і її не тільки нададуть, а й зроблять це безкоштовно, в рамках договірних зобов’язань.

Ясна річ, переваг куди більше. Але про них якось іншим разом.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Гарантія на автомобілі з пробігом: іноземний досвід
Якщо в Україні подібна річ сприймається як щось дивовижне, то за кордоном це нормальна практика. У світі гарантія на вживані авто стала якщо не повсюдним стандартом, то буденністю, до якої вже встигли звикнути покупці, котрі активно користуються цією крутою опцією.

Взяти хоча б Європу, де вже давно надають гарантію на авто з пробігом – головним чином це стосується дилерських центрів, але і приватні продавці іноді можуть пропонувати такий бонус. Її особливості відрізняються залежно від конкретної країни, та загалом можна стверджувати, що тамтешній закон набагато краще захищає власників залізних коней не першої свіжості. Наприклад, у Німеччині, купуючи вживану автівку не з рук, а на майданчику, покупець отримує 1 рік гарантії. Вона поширюється на автомобіль, що їздитиме по території Євросоюзу, і не діятиме на призначені для експорту авто.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

При цьому продавці зобов’язані описати всі проблеми машини і вказати її детальну історію. Це передбачено законодавством Європейського Союзу, яке вимагає від продавців, щоб ті не спотворювали інформації про транспортний засіб.

Схожа ситуація і в США. Приміром, ще наприкінці 1990-х Mercedes і Lexus стали пропонувати через свою дилерську мережу вживані авто, перевірені за корпоративними стандартами й повністю підготовлені до наступного використання за тими ж стандартами. Вони отримали назву Certified Pre-Owned, або просто CPO-автомобілі.

Відтоді сплинуло немало часу, та основні вимоги до автомобілів, які можуть взяти участь у програмах сертифікації, майже не змінилися. Вік – не старше 5–6 років; пробіг – не більше 100–130 тис. км; гарантійні зобов’язання – здебільшого 1 рік з моменту придбання авто з пробігом, але не більше певного пробігу за цей період.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Загалом же система гарантій на вживані автівки у Штатах добре розвинена і є важливим фактором під час купівлі автомобіля, оскільки забезпечує додатковий рівень захисту і впевненості для покупців.

Як визначити скручений пробіг авто і не дати себе ошукати: 10 дієвих порад експертів

7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль

Гарантія на авто з пробігом: що каже українське законодавство
Безперечно, автомобіль – це споживчий товар; відповідно, права тих, хто його купує (а отже – споживачів), повинні бути захищені. Серед іншого мається на увазі можливість повернути вживаний ТЗ продавцю в 2-тижневий термін або ж вимагати від нього гарантійного усунення недоліків, що виникли після покупки.

То чи захищає на практиці закон права покупців авто з пробігом, котрі зіткнулися з технічними недоліками, які продавець свідомо чи несвідомо приховав перед продажем? А тих, хто хоче повернути справну машину, але яка просто не виправдала очікувань, наприклад щодо витрат пального?

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Якщо коротко, то радше ні, чим так. Такий висновок можна зробити на підставі роз’яснення Держпродспоживслужби, чиї спеціалісти наводять два можливі сценарії:

1. Купівля машини в іншої фізичної особи. Профільний закон «Про захист прав споживачів» не регулює відносини між двома фізособами при купівлі-продажу товару. Відповідно, закон не передбачає можливості повернення вживаного авто протягом двох тижнів, як і усунення продавцем технічних недоліків після продажу. Все, що залишається при виникненні спірних питань, це звертатися до суду, що, втім, аж ніяк не гарантує позитивного результату, зате майже напевно триватиме довго і обійдеться недешево.

2. Купівля машини на автокомісі. На перший погляд, може здатися, що покупець більше захищений у випадку, коли купує авто з пробігом на комісійному майданчику або у дилера, які переважно мають статус юридичної особи з усіма зумовленими цим наслідками та укладають офіційний договір про продаж. Однак спеціалісти Держпродспоживслужби невблаганні: відповідно до вищезгаданого закону, повернення товару у двотижневий термін можливе, лише якщо він не використовувався і зберіг товарний вигляд – що відразу виводить вживані машини з-під дії цієї норми. Що стосується гарантії, то вимоги споживача можуть бути задоволені «за згодою продавця». Інакше кажучи, все залежить від продавця: якщо той зі свого боку виявить ініціативу щодо гарантійної підтримки товарів (і прописав це в договорі), тоді в покупця з’являються шанси отримати післяпродажну підтримку.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Підіб’ємо невтішні підсумки: особливо сподіватися на те, що держава хоча б якось захистить порушені права покупців вживаних автомобілів, не варто. Фактично вони перебувають у безвиході, адже, з одного боку, законодавство не зобов’язує продавців відповідати за товар неналежної якості (яку ще потрібно довести), а з іншого – чимало дефектів можна виявити тільки після певного періоду користування машиною. Залишається надіятися на порядність контрагента – і власну удачу.

Швидкоплинний тренд чи неминуче майбутнє? Переваги, недоліки та перспективи електромобілів. Бачення українського автохолдингу

То чи можливо купити вживане авто з гарантією в Україні?
Так, хоч така можливість тривалий час була недоступною для українських автомобілістів. Перелом трапився порівняно недавно, у листопаді 2023-го. Першопрохідцем (і досі єдиним гравцем на вітчизняному авторинку, який пропонує такі умови) став холдинг GM GROUP – компанія з понад 25-річним досвідом діяльності, яка розпочала продаж автомобілів з пробігом на гарантії від 3 місяців до 1 року залежно від їхнього стану.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Ось ключові деталі його пропозиції:

● Авто представлені в 17 офіційних повнофункціональних дилерських центрах, розташованих у семи областях України. Клієнтам забезпечений широкий вибір автівок різних марок і моделей з актуальними цінами.

● Кожне авто має сервісну книжку, де зазначені його пробіг та технічний стан. Технічний стан вказано на основі спеціального Сертифіката перевірки – офіційного документу, виданого дилерським центром, що входить до складу GM GROUP. Він містить результат техогляду за десятками параметрів на офіційному СТО, опис стану гуми, фото усіх пошкоджень, якщо такі є, а також рекомендації щодо поліпшення стану машини. Недоліки не маскуються, а навпаки висвітлюються.

● Разом із Сертифікатом клієнт отримує достовірні дані про реальний пробіг, кількість попередніх власників, історію обслуговування та ДТП, правові аспекти, а також може виконати тест-драйв. Холдинг в особі дилерських центрів несе повну відповідальність за правдивість наданої інформації, відмінний технічний стан і юридичну чистоту кожного авто.

● Під час відвідування автосалону клієнту гарантоване обслуговування за найвищими стандартами. Його всебічно проконсультують і завжди залишатимуться на зв’язку, щоб відповісти на будь-які запитання. За потреби менеджер ДЦ сам підбере і запропонує клієнту підхожі варіанти з числа наявних, враховуючи його вимоги й побажання.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

● Покупка не потребує особистої присутності клієнта і може бути здійснена онлайн. Доступні всі форми оплати, купівля в кредит і за схемою трейд-ін.

● Якщо клієнт не має змоги самостійно забрати авто з салону або просто не бажає цього робити, його доставлять до міста клієнта і привезуть за потрібною адресою.

● Умови гарантії на вживаний ТЗ визначаються роком випуску та пробігом конкретного автомобіля:
o авто віком до 5 років з пробігом до 100 тис. км – гарантія строком 1 рік або на 10 тис. км пробігу;
o авто віком до 5 років з пробігом 100–180 тис. км – гарантія строком 3 місяці або на 5 тис. км пробігу;
o авто віком 5–10 років з пробігом до 180 тис. км – гарантія строком 3 місяці або на 5 тис. км пробігу.

● Гарантійний ремонт може здійснюватися в 17 дилерських центрах в семи регіонах України.

Гарантія на вживані авто: чи реально це в Україні? - Гарант

Отже, Україна продовжує повільно, але впевнено прямувати шляхом розвитку та впровадження нових стандартів на автомобільному ринку. Введення можливості придбання вживаних автомобілів з гарантією, безсумнівно, є фундаментальним кроком вперед і однозначно підвищить рівень довіри автовласників до машин з пробігом та їхніх продавців.

Як не прогадати під час вибору вживаної машини: чекліст для покупців авто з пробігом

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• Як Renault повертався на український ринок. Шлях до успіху
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• В Україні стартували продажі оновленого Nissan Juke. Оголошено ціни
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Якою буде нова Skoda Superb. В Україні вже у вересні 2024 року
• Новий Volkswagen Golf R стане найпотужнішим в історії моделі
• Як пікап Tata Xenon X2 показав себе на бездоріжжі
• 125 років Renault: Цікаві факти з історії французьких авто
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
• BMW M5 нового покоління отримає "ніздрі" з підсвіткою
• В новому Opel Grandland майбутнє стає реальністю
Головні новини
• На якому авто їздив Макрон на День взяття Бастилії
• У Києві введено обмеження на рух вантажного транспорту
• На цьому тижні ВР розглядатиме відразу 3 законопроєкти щодо перереєстрації авто та трейд-іну
• В липні українські захисники неба отримали 50 пікапів
• Audi побудувала автомобіль за кресленнями 90-річної давнини. Що з того вийшло?
• Toyota готує оновлення Land Cruiser 300. Що замінять?
• Універсальні дорожні машини Ford Trucks з установками Rasco виявилися корисними навіть у спеку
• Компанія «ЕРІДОН ТЕХ» продовжує оновлювати сучасними вантажівками автопарки українських підприємств
• Для ППО підтотували 10 мобільних систем звʼязку на базі вантажівок Isuzu
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Шокуючі цифри: Скільки рятувальної техніки знищив ворог під час війни
• З початку року на купівлю нових легкових автомобілів українці витратили більше 1 млрд. Євро
• В дилерському холдингу GM Group запровадили цікаву новацію
• В Україні стартують продажі нового Volkswagen Tiguan
• Одеській владі доведеться достроково погасити кредит на купівлю білоруських тролейбусів в минулі роки
• Які новації для бізнесу по залученню інвестицій ввів НБУ
• Otokar NAVIGO – міський автобус, який завоював серце Європи
• Новий PEUGEOT Traveller уже доступний в Україні за ціною від 1 769 200 грн.
• Ford виводить на ринок свій аналог Volkswagen ID.5
• Кременчуцький завод "Альфатекс" представляє автовишки від 14 до 62 м
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
«Машини часу» Дніпро
Музей КПІ Київ
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Ретро музей Карлівка
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• В Україні створили замінник 10-тонних самоскидів МАЗ
• В Україні створили легкий тактичний бронеавтомобіль "Джура"
• Новий Opel Zafira прямує в Україну: Оголошено ціну
• Посольство Німеччини передало Нацгвардії нові пікапи
• В Україні стартовали продажі нового Volkswagen Golf
• Стартують продажі оновленого Nissan Qashqai
• 7 вагомих причин, чому варто вибрати гібридний автомобіль
• Новий CITROEN C3 Aircross дебютує вже завтра. Що відомо про новинку
• Група компаній VIDI: від амбіцій до лідерства на ринку
• У червні зростаючий тренд українського авторинку надломився і змінився на падіння
• Чому українські виробники не мають шансів перемагати у тендерах ЄІБ
• Національна гвардія отримала першу партію нових бронеавтомобілів українського виробництва
• На аукціоні продадуть Lamborghini Miura, який все життя простояв у вітальні, як мебля
• Zeekr заборонив офіційно постачати свої авто до РФ і ось чому
• В Україні відкрито передзамовлення на нове покоління Skoda Kodiaq
Акції у дилерів...
• На Skoda Kodiaq першого покоління діє вражаюча знижка в 94 500 грн.
• В Україні розпродають фургони Volkswagen Crafter
• В мережі Renault в Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО»
• На культовий Mazda MX-5 діє літня цінова пропозиція
• Volkswagen T-Roc в Україні зараз доступний зі складу з вигодою 9%
• Гібридний кросовер Honda ZR-V пропонується з вигодою -262 тис. грн.
• У мережі СТО АІС стартує літня акція «Влітку з комфортом»
• В Україні пропонують вигідні рішення по альтернативному забезпеченню електрикою
• Спекотні знижки до 122 000 грн. на Skoda Karoq подовжено до кінця липня
• PEUGEOT пропонує свої бестселери зі складів в Україні за максимально вигідними цінам
• На SKODA Karoq діють знижки до 122 000 грн.
• Власники Mitsubishi зможуть вигідно обслужити кондиціонер
• Акцію від Opet для СТО, Автомагазинів та Підприємств з власним парком техніки продовжено до 30.04.24 р.
• Ціни, в які можна закохатися! Спеціальні ціни на усі автомобілі SEAT 2023 р.в. на складі в Україні
• На останні моделі Volkswagen Caddy 2023 року діє спеціальна цінова пропозиція
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Марчелло Гандіні, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.