Нові захисні екрани є результатом тісної співпраці металургів з українськими військовими та інженерами.
ЗСУ отримають ще 200 БТР Stryker
"Stryker – це високотехнологічна броньована машина, однак у сучасній війні навіть найкраща техніка потребує додаткового захисту. Ми розробили рішення, яке збільшує шанси на виживання екіпажу під час атаки FPV-дронів, і вже розпочали серійне виробництво таких систем", – зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр МИРОНЕНКО.
Американські бронетранспортери Stryker, що надійшли до ЗСУ в межах військової допомоги від Сполучених Штатів, відзначаються високою мобільністю та розвиненою електронною системою управління. Водночас їхня уразливість до дронів змусила українських інженерів терміново розробити та встановити додатковий захист.
У межах ініціативи «Сталевий Фронт Ріната Ахметова» підприємства “Метінвест” вже виготовляють подібні екрани для танків Abrams і Leopard, а також для БМП Bradley і бронетранспортерів M113.
В Україні почали виготовляти навісну броню для ЗРК Patriot
БТР Stryker розроблений General Dynamics Land Systems на базі канадського LAV-3, який, у свою чергу, є модернізованою версією швейцарської Piranha III. Він має колісну формулу 8×8, довжину 6,95 м і бойову масу від 16,47 т. Екіпаж складається з двох осіб, а десант – із дев’яти.
Стандартний захист Stryker витримує обстріли кулями 14,5 мм у лобовій частині та 7,62 мм з боків і ззаду. Додаткове бронювання забезпечує круговий захист від 14,5 мм боєприпасів. Озброєння включає дистанційно керований бойовий модуль M151 Protector з 12,7 мм кулеметом або 40 мм автоматичним гранатометом.
Бронетранспортер обладнаний 7,2-літровим турбодизелем Caterpillar на 350 к. с. із 6-ступінчастою автоматичною коробкою Allison, що забезпечує максимальну швидкість 100 км/год.
"Метінвест" виготовить 200 броньованих щитів для техніки ЗСУ
|