На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі: Авто новини від AUTO-Consulting - доставк

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Історія автономерів
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: доставк
• На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі
• В Україні набуває популярності нова послуга - доставка палива
• Renault и Mobilize тестируют автомобиль для доставки «последней мили». Что это за модель
• Американская сеть супермаркетов начала тестировать беспилотные грузовики для доставки продуктов
• Укрпошта показала как будет обходиться без УАЗов для доставки почты
• Карьер из Кривого Рога выбрал Ford Trucks для доставки железной руды
• Автономный грузовик осуществил доставку товаров между городами
• Сеть "Сільпо" закупила партию Mercedes-Benz Sprinter для доставки продуктов
• Renault протестировала в России online продажу автомобилей с доставкой на дом
• Беспилотники Ford будут осуществлять доставку из супермаркетов Walmart
Ще по доставк...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі

ринок автомобілів | Опубліковано - 2022-11-21 08:15:12 (2506 разів прочитано)
На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк
За даними ECG - Європейської асоціації перевізників автомобілів, у третьому кварталі нинішнього року ціни на автомобільні вантажні перевезення сягнули чергового історичного максимуму. AUTO-Consulting з’ясував у вітчизняних експертів логістичної галузі, чи здорожчала доставка автомобілів до України та які перспективи.
За даними щоквартального звіту про тарифи на автомобільні вантажні перевезення в Європі, підготовленого Transport Intelligence, Upply та IRU, у третьому кварталі тарифи на вантажні перевезення у Європі знову зросли. Серед причин зростання - подорожчання дизельного пального, нестача водіїв і посуха в Європі. Наприклад, на перевезення з Мадрида до Парижа контрактні ставки зараз становлять у середньому 1,24 євро/км, що на 2,7% більше, порівняно з попереднім кварталом і на 21,8% порівняно з минулим роком. Середній квартальний приріст на австрійських імпортних лініях у третьому кварталі більш ніж удвічі перевищував середній показник по Європі. На лініях Німеччина-Польща ставки на 23,2% вищі.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

А що у нас в Україні? AUTO-Consulting з'ясував це у директора компанії “Автологістика” Павла Гайдая. За його словами, за час воєнного стану змінилися не тільки вартість і маршрути доставки основних товарів, але й стратегія організації логістики.

Як змінився попит на вторинному авторинку. Чи чекає далі обвал?

Покупці яких авто найбільше постраждали від війни

До 24 лютого ключовим фокусом майже всіх ланцюгів постачання була мінімізація витрат на логістику. Однак, після блокування чорноморських портів виникла необхідність у зміні архітектури ланцюгів постачання. Частково потоки вантажів було переорієнтовано на Дунайські порти, дещо поїхало залізничним транспортом з перевалкою на західних кордонах України. Але левову долю вантажів було переорієнтовано на доставку автомобільним транспортом.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

Раптом виявилося, що в країні не вистачає вантажівок. Не вистачало і пропускної спроможності прикордонних терміналів, в результаті чого наявні в країні вантажівки більше стояли в чергах на кордоні ніж виконували перевезення. Простої на кордонах, що стали причиною неефективного використання рухомого складу, змусили операторів ринку, які відчували нестачу транспортного парку, інвестувати у придбання додаткового рухомого складу. Придбані вантажівки прибули до України і теж стали в черги на кордонах. В результаті, терміни очікування оформлення на прикордонних терміналах ще збільшилися, а ефективність роботи транспортного парку - навпаки ще більше зменшилася. Звісно, в такій ситуації основною задачею логістики стало забезпечення стійкості ланцюгів постачання. Важливою стала сама спроможність виконати доставку, а не вартість перевезень.

Як повідомив AUTO-Consulting керівник логістичного напрямку компанії West Auto Hub Давид Драла, з початком повномасштабної війни суттєво змінилися логістичні шляхи ввезення транспортних засобів до України. В основному, через тимчасову зупинку роботи морських портів. Внаслідок цього залишився один варіант постачання товарів до України - суходолом.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

За інформацією пана Драла, якщо порівнювати вартість доставки легкового автомобіля з Європи до України сьогодні та до 24 лютого, орієнтовне зростання вартості - 20%. Наприклад, сьогодні доставити авто з Німеччини до України коштує в середньому 800 євро, а ще на початку року таку послугу надавали за 600 євро. При цьому коливання у вартості доставки було більшим в українських перевізників, ніж у європейських.

Як війна сказалася на преміальному сегменті авторинку

Скільки коштували авторинку віялові відключення електроенергії

Що впливає на ціну перевезення
За словами Давида Драла, загалом на формування ціни перевезення, як в Україні, так і у Європі, впливають такі фактори:
● Ціна на пальне, яка зросла як в Україні, так і у Європі;
● Заробітні плати водіям, які нещодавно зросли у деяких країнах ЄС. У Польщі, наприклад, це було обумовлене зростанням мінімальної зарплати на офіційному рівні;
● Інфляція та зростання цін, зміна курсу валют, які провокують відповідне зростання вартості супутніх витрат - харчування і проживання водія тощо.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

Найбільша вартість перевезення автомобілів з Європи до України спостерігалася, коли діяло так зване “нульове” розмитнення, - у травні та червні 2022 року. В першу чергу - через високий попит на цю послугу. Після того, як податки на імпорт вживаних легковиків повернули, об’єми імпорту значно скоротилися, впав попит на послуги доставки.

Відповідно дещо впала та врівноважилась ціна, а ринок загалом стабілізувався, констатує пан Драла.

Під час дії “нульового” розмитнення попит на перевезення суттєво зріс, автовозів на ринку навпаки не вистачало, тому окрім економічно обґрунтованих причин, пов'язаних зі здорожчанням і дефіцитом пального, додатково підвищувалась вартість послуг внаслідок підвищеного попиту. Після спаду попиту, ціни дещо знизились, адже автовозів знову стало “забагато”, і наразі підстав для підвищення їх вартості немає.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

Як повідомив AUTO-Consulting Павло Гайдай, збільшення транспортного парку і мобілізація багатьох професійних водіїв у ЗСУ підсилили попит на водіїв і змусили транспортних операторів суттєво підвищити витрати на оплату праці.

Паливна криза і суттєве зростання вартості пального теж зробили свій внесок у збільшення вартості перевезень. У результаті, за час воєнного стану міжнародні перевезення подорожчали у 1,5 -2 рази. На жаль, така висока вартість перевезень зробила багато українських товарів не конкурентоспроможними на європейському ринку. Наслідком цього стало зменшення українського виробництва.

Внутрішній ринок вживаних авто повернувся на довоєнні обсяги

Наскільки в Україні можуть подорожчати автомобілі. Прогноз операторів авторинку

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

Які перспективи
Підстав для здешевлення послуг доставки відділ логістики компанії West Auto Hub не бачить. Якщо говорити про український ринок перевезень, зараз він перенасичений пропозицією. Особливо кількість спецтранспорту для перевезення автомобілів (так званих “автовозів”) зросла в період локдауну, коли привезти транспортний засіб з-за кордону можна було лише таким чином.

Ринок перевезень Євросоюзу стабільніший та більш сформований. Серед факторів, які можуть вплинути на ціну, головний - це вартість нафтопродуктів. У разі, якщо ціна на пальне й далі зростатиме, послуги перевезення будуть дорожчати. Іншим важливим фактором буде розмір зарплати водіїв. Тобто, у 2023 році ціна на послуги перевезення у Європі залежатимуть, в основному, від глобальних економічних і політичних чинників, які в умовах війни передбачити дуже важко, вважає Давид Драла.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

Дещо іншої думки дотримується Павло Гайдай. У 2023 році він не очікує подальшого зростання вартості логістики. Українська економіка на фоні війни продовжує своє падіння, виробництво зменшується. Об’єми гуманітарної допомоги, яку надає Україні світ, і яку теж треба було доставляти, теж зменшуються. Працює «зерновий коридор», який дозволяє прибрати з кордонів зерновози. Всі ці фактори суттєво зменшують вантажну базу, і скоро українські перевізники знову опиняться в ситуації жорсткої конкуренції і боротьби за наявні вантажі. А конкуренція, як відомо, рулить світом, і позитивно впливає на вартість логістики. І навіть подальше зростання вартості пального, на погляд пана Гайдая, не призведе до суттєвого зростання цін на перевезення.

На скільки зросла вартість доставки автомобілів в Україну і що буде зі ставками далі - доставк

У звіті Transport Intelligence, Upply та IRU також є гарні новини. Зокрема, про те, що європейський ринок пристосовується до вищих витрат. Ціни на перевезення вже почали знижуватись. Очікується, що це зменшення продовжиться і протягом наступних кількох кварталів.

Вартість автомобільних перевезень у 2022 році сягнула нового максимуму

Китайські електромобілі захоплюють авторинок Європи. Що ж буде далі?

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі ринок автомобілів


Цікаве по темі...
• Що відбувається з цінами на автомобілі на вторинному ринку
• Audi змінила свій логотип
• Skoda представила ще один "заряджений" електрокросовер
• Які автобренди вже пішли з росії. Стан на кінець жовтня
• В ЄС погодили заборону двигунів внутрішнього згоряння з 2035 року
• Jeep Avenger з`явиться також у бензиновій версії
• ТОП-7 найнадійніших SUV, які можна придбати в Україні
• Коли закінчиться чип-криза?
• Новий Opel Astra отримав нагороду «Золоте кермо 2022»
• ТОП-5 найпопулярніших вживаних авто в Україні
• Чи зможуть СТО стабільно працювати на автономному живленні. До чого готуються провідні оператори
• KIA доведеться змінювати логотип
• В лінійці GSe від Opel з`явився перший кросовер
• Чи забезпечені вітчизняні СТО автономним живленням
• Як змінилася під час війни завантаженість автосервісів. Статистика провідних операторів
Головні новини
• Volkswagen показав нову генерацію ID.3
• Що залишилося від бронеавтомобіля після влучання міни
• Ринок вантажівок в Україні у листопаді показав непогану динаміку
• Стартувало виробництво найпотужнішого кросоверу BMW XM
• Як відключення світла впливають на продажі автомобілів
• Команда De Rooy показала, які вантажівки будуть приймати участь у Дакар-2023
• Авторинок у листопаді не вдалося зламати блекаутами
• Австрійські рятувальники передали до Закарпаття три пожежні автомобіля Steyr
• Lamborghini анонсує "позашляховий" Huracan Sterrato
• В електромобілях Renault будуть задіяні аерокосмічні технології
• Відмінності трансмісійних олив для легкових авто (МКПП та мостів)
• На купівлю нових автомобілів українці витратили майже $1 млрд.
• Скільки обійдеться підзарядити електромобіль від генератора
• У Opel Astra з'явиться повністю електрична версія з запасом ходу 416 км
• Skoda готує 3 нові моделі електрокарів до 2026 року
• Десантники вже залучають французькі БТР VAB до підготовки штурмових дій
• Німеччина передасть Україні 14 безпілотників THeMIS
• Обміняти українське посвідчення водія тепер можливо і у Кракові
• Новий повністю електричний JEEP Avenger став фіналістом Car of the Year 2023
• Українські рятівники отримали 9 Toyota Land Cruser 78 для розмінування
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Італійський бронеавтомобіль MSL SHIELD витримав пряме влучання міни у капот
• Що відбувається з цінами на автомобілі на вторинному ринку
• Як будуть працювати АЗС при вимкненні електроенергії
• Фонд Притули закупить 60 БТР Spartan для ЗСУ
• США нададуть Україні велику кількість потужної бронетехніки
• Шляховики знайшли альтернативні джерела постачання технічної солі для боротьби з ожеледецею. Ковзанок на дорогах не буде
• Державні закупівлі оживили ринок автобусів в Україні
• АвтоКрАЗ перейшов у державну власність
• Audi змінила свій логотип
• Як бронеавтомобіль MLS Shield витримав обстріл з "Граду"
• Як економно підготувати автомобіль до зими. Спеціальні програми СТО
• Енергоатом має намір закупити 10 сучасних електробусів
• У Запоріжжі відновив работу дилерський центр, який було знищено ракетою
• Військові показали, як ремонтують автомобілі у польових умовах
• Вдалося знайти самий рідкісний та важливий мотоцикл Київського мотозаводу - М-53
Акції у дилерів...
• На JAC Sunray діють знижки у $1500
• Як економно підготувати автомобіль до зими. Спеціальні програми СТО
• В Україні стартувала сервісна акція «Вигідне ТО від Renault»
• В дилерській мережі Mitsubishi стартувала осіння сервісна акція
• До кінця жовтня на нові кросовери BAIC X3 діє акційна ціна
• Стартував сезон подарунків від Opet та Bosch
• В дилерській мережі Nissan в Україні діють спеціальні ціни на сервісне обслуговування
• Renault в Україні відновлює програму лояльності «Вік має значення»
• На автокрани XCMG з вантажопідйомністю до 100 т діють вигідні пропозиції
• До вересня новий BMW можна придбати за передплатою 50%
• Як необхідно готувати Mitsubishi до спеки. Чек-лист необхідних робіт
• На аксесcуары Renault для активного образа жизни действует акция
• Покупка – Суперрр: на HAVAL действуют выгодные цены к Китайскому Новому Году
• На модельный ряд Mitsubishi 2021 года производства - выгода до 29 000 грн.
• Renault в Украине запускает выгодное зимнее ТО
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 044 496 28 50 / 51 / 52
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Экспорт новостей |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.