Як виглядав один з перших автомобілів у Києві. Історичне фото 1898 року: Авто новини від AUTO-Consulting - первый автомобиль в Украине

Интернет-ресурс информационно-аналитической группы AUTO-Consulting  
Новини CARS TRUCKS BUSES ЗНИЖКИ % Статистика Я Легенда
Історія JEEP
Пошук по новинам

Розширений пошук
Розділи
Головна
Новини
 Ринок автомобілів
 Акції в автосалонах
 Тест-драйви
 Статистика автопродажів
 Ринок автобусів
 Ринок вантажівок
 Військова техніка
 Виробництво автомобілів
 Законодавство
 Автобізнес LIFE
 Дилерська мережа
 Кредити/лізинг/страхування
 Автохімія
 Сільгосптехніка
 Авто-електроніка
 Ринок запчастин
 Ринок шин
 Мототехніка
 Поради власникам авто
Розмитнення авто
Підписка на новини


• Новини по темі: первый автомобиль в Украине
• Почему первый автомобиль в Украине появился именно в Одессе
Ще по первый автомобиль в Украине...
Новини від AUTO-Consulting
Всі новини по темі - Україна

Як виглядав один з перших автомобілів у Києві. Історичне фото 1898 року

Автобізнес LIFE | Опубліковано - 2023-01-15 12:38:41 (7079 разів прочитано)
Як виглядав один з перших автомобілів у Києві. Історичне фото 1898 року - первый автомобиль в Украине
AUTO-Consulting продовжує досліджувати історію автомобілізації нашої країни. І сьогодні ми демонструємо найстаріше, з відомих, фото автомобіля на Київщині. 1898 р. Це фото з книги-спогадів Галини фон Мекк "Как я их помню", яка вийшла друком лише у 2019 р. Галина - донька відомого у ті часи барона Миколи Карловича фон Мекка, безпосередній учасник тих подій, крім того, вона сама є на тому фото. Тому її спогади дуже важливі для встановлення істини.
На ньому зображено автомобіль Daimler Phoenix 8HP на фоні літньої садиби фон Мекка у с. Копилів Макарівського району Київщини. Це був один з перших автомобілів взагалі у Києві, і це точно 1898 р. І ось чому ми так стверджуємо.
По-перше, будівля садиби фон Мекка тут ще суцільно дерев‘яна, така, як була побудована у 1888 році. А у 1898 році тут була пожежа, і будинок відбудовали вже частково з цегли і трохи за іншим проєктом. У зміненому стані садиба й дожила до наших часів. Але на фото з авто ще перший дерев'яний проєкт. Отже, це 1898 рік, ще до пожежі.


Дерев’яна садиба фон Мекків у с. Копилів на Київщині суттєво вигоріла після пожежі 1898 року, і була відтворена вже частково з цегли, за трохи зміненим проєктом. Змінився і сам ганок, біля якого було зроблене фото автомобіля. Але на цьому фото садиба відповідає ще тому періоду, коли у Копилові вперше з'явився автомобіль. Фото з книги Г. фон Мекк "Как я их помню".


Сучасний вигляд садиби фон Мекків у с. Копилів. Будинок вже частково цегляний і ганок вже зовсім другий

По-друге, автомобіль, який зображений на фото, з‘явився у лінійці Daimler також лише у 1898 році. Це був більш потужний Daimler Phoenix з 4-циліндровим двигуном потужністю 8 к.с. І саме такий Микола Карлович фон Мекк придбав.

І по-третє, у книзі "Как я их помню" сама Галина - учасник тих подій, вона також є на фото з автомобілем, чітко описує дату появи першого автомобіля у їх сім'ї. Це - 1898 рік.

А ось і перелік осіб, які зображені на фото і спогади самої Галини про перші автомобілі. Далі мовою оригіналу:На фото Николай Карлович фон Мекк за рулем, рядом сестра Софья Карловна с мужем А.А. Римским-Корсаковым,
в проеме двери дочь Кира,
на заднем сидении дочь Галина (вона є автором книги-спогадів "Как я их помню"), жена Анна Львовна - племянница Чайковского и сын Аттал.

А вот и воспоминания Галины фон Мекк о первых автомобилях

"Помимо музыки, которая была нашей величайшей радостью, появилось ещё одно увлечение - автомобиль. Все началось в 1898 году, когда однажды утром первый в России (на той момент Київ входив до складу Російської Імперії і першість була на думку Галини. прим. ред) автомобиль на платформе, запряженной лошадьми, был доставлен из Киева в Копылово.

Его сгрузили и поставили во дворе перед конюшней. Отца в это время не было, и никто не мог заставить автомобиль заработать. Вокруг него собрались кучер, конюхи, столяры, плотники, повар, прачка, и мы, дети, забрались внутрь, а автомобиль толкали по участку. Слегка испуганные собаки держались в стороне. Через несколько дней приехал отец с механиком. В тот же день начались наши приключения.

Путь из имения в Киев пролегал по главной, хорошо вымощенной дороге. Подъезд к имению представлял собой длинную аллею, обсаженную тополями. На ней автомобиль часто застревал в глубоких колеях.Крестьянские лошади, завидев наш автомобиль, шарахались в сторону через канаву, опрокидывали телегу, сидящих в ней людей и их вещи. Нам приходилось останавливаться, вытаскивать телегу на дорогу и подбирать разбросанные вещи. К счастью, люди почти всегда оставались невредимыми.

Многие крестьяне всё ещё имели волов, красивых белых животных с крупными рогами. Они были очень спокойными, и ими управлял тихий голос хозяина. Он говорил им “цоб-цоб”, когда надо было повернуть направо, и “цобе-цобе”, если надо налево. Караваны деревенских больших и высоких телег обычно двигались по дороге, поднимая ужасную пыль. Как правило, человек в телеге спал, уверенный, что животные безопасно доставят его к месту назначения. И вдруг неожиданно навстречу движется невиданная диковина, дьявольская повозка — автомобиль или, как его величали кресть-яне, “самоход”. Не все воспринимали наш автомобиль хорошо. Однажды, проезжая через лес, мы вынуждены были спасаться на большой скорости и проскочить через костер, разложенный на дороге работавшими в лесу угольщиками.

Первый автомобиль мы скоро заменили на более совершенный. А в 1907 году, когда мы поехали в Крым, то взяли с собой уже третий, еще лучший автомобиль.

...В городе автомобили вошли в нашу жизнь лишь после 1907 года…
Из воспоминаний Галины Николаевны фон Мекк "Как я их помню."

Як бачимо, ця книга відкриває нам сторінку раннього автомобілізму на Київщині безпосередньо від участника тих подій. Бо Галина фон Мекк була не лише пасажиркою, а скоро сама опанувала керування автомобілем і приймала участь у перегонах на автомобілі, а також була власницею персонального авто. Отже її спогади є дуже цінними.Тут треба добавити, що згідно з останніми данними, автомобіль фон Мекків не був першим у Києві. У газеті "Киевлянин" від 30 червня 1897 року була описана подія появи першого автомобіля на вулицях Києва на Подолі. Судячи з опису, це був зовсім інший автомобіль:Большую сенсацию произвело на Подоле появление изящного экипажа, бойко катившего по улицам без лошадей. Экипаж приводился в действие скрытым в нем керосиновым двигателем. В этом оригинальном экипаже катались три пассажира. ЭТО ПЕРВЫЙ В КИЕВЕ САМОДВИЖУЩИЙ ЭКИПАЖ».Існує і ще одна версія, буцімто перший автомобіль у Києві міг з'явитися і в 1896 році. Про це написав журнал "Автодорожник України" у №2 за 1967 рік. Там приведено данні, що у 1896 році було замовлено за 2500 карбованців автомобіль для Київського округу шляхів та сполучень. Це був автомобіль для службового користування і був призначений для технічних служб. Але ця версія не підтверджується жодним спогадом або повідомленням.

Крім того, той самий Микола Карлович фон Мекк, з фото автомобіля якого, ми й почали цю статтю, як раз і керував київською залізницею і свій капітал заробив на будівництві та управлінні залізниць і мостів. Отже, якщо такий автомобіль у цьому відомстві і з'явився, то про це б знала його дочка Галина, яка вважала, що їх особистий автомобіль був найпершим. Але він міг бути й службовим, придбаним за кошти підприємства, яким керував барон фон Мекк і фізично доставлений у Київ лише у 1898 році.

Отже розглядати появу перших автомобілей у Києві можна лише по підтвердженим фактам - це 1897 рік (Поділ і згадка у газеті "Киевлянин), 1898 рік (фото Daimler Phoenix фон Мекка у с. Копилів).

Яким був початковий період автомобілізму у Києві - дивіться у цьому відео:

FaceBook     Twitter     email     Telegram   Підпишись на канал в Telegram


Підпишись на новини на пошту
Новини по темі - Україна Всі новини по темі Автобізнес LIFE


Цікаве по темі...
• Дакар 2024: стали відомі переможці гонки
• Яким був Львівський мотозавод у 1964 році. Архівні кадри
• Кросовер DS 7 та седан DS 9 – офіційні автомобілі «Тижня моди в Парижі»
• В Україні знайшли рідкісну мотоколяску Київського мотозаводу
• Вантажівки на Дакар 2024: другий тріумф IVECO
• 125 років тому компанія Opel розпочала виробництво автомобілів
• Шеф-дизайнер Jaguar Land Rover йде у відставку
• Opel відзначає 125 років автомобільного виробництва
• Польський кордон повністю розблоковано. Україна витримала і це
• Як Львівський мотозавод заставляли відмовитись від написів українською
• CITROEN JUMPER святкує 30-річний юбілей
• Розстріляну українську швидку показали у Лондоні
• Через блокування кордону Україна не отримає 7,7 млрд гривень. Це відчують всі
• В Києві за минулий рік в наслідок ДТП загинуло 103 людини
• Ще один приклад плагіату техніки за часів СРСР
Головні новини
• Які автомобільні новинки з’являться на українському ринку у березні
• Онлайн продажі автомобілів та поява цифрових дилерів. Світовий досвід
• Nissan шукає дилерів відразу в трьох областях України
• Jeep Grand Cherokee бореться за титул «Автомобіль Року в Україні 2024»
• На українському ринку з'явилися 18-тонні автокрани на шасі Daewoo Trucks
• В Україну прибули десятки евакуаційних бронемашин M113. Ще сотні - найближчим часом
• Вінничина отримала 30 автобусів українського виробництва
• Volvo представила електричну вантажівку FM Low Entry для роботи у містах
• ZF представляє технологію "розумних" ременів безпеки
• Які електромобілі подешевшають з 1-го березня та чому?
• Бестселером в Європі вперше став електрокар. ТОП-10 найбільш популярних авто
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• На український ринок поставлять велику партію найдоступніших пікапів
• Вантажівки Scania будуть перевозити комунікаційне обладнання Vodafone Україна
• У Києві заборонили стягувати плату за паркування
• Драйв розвідки: Автомобільний оператор вийшов з ініціативою зібрати кошти на 5 командних пунктів БПЛА для бригад Морської піхоти ЗСУ
• В Україні знайшли доступну альтернативу повнопривідним шасі для пожежних автоцистерн
• Чому електромобіль Dacia Spring вже прозвали «міні-Дастером»
• Які нові електромобілі до $30 тисяч стали бестселерами в Україні
• Новий електромобіль CITROEN e-С4 вже в Україні
Всі новини...

Авто- мото- музеї та колекції України
«Фаетон» Запорожжя
«Ретро Гараж» Львів
«Винтаж Гаражъ» Дніпро
Harley-Davidson Kyiv
«Мотомір» Камєнскоє
Ретромотомузей Львів
Zastava Умань
Мотоколекція OldCarService Київ
Гараж Януковича
Мотоколекція Берегово
Колекція Львівських мопедів
100 екземплярів за 100 років

Заводи, де виробляють
Ваші машини
Український авторинок за 100 років
ЗАЗ 2009 р., Як роблять ZAZ Forza 2011 р., ЗАЗ 2017 р.
Богдан (Черкасы), 2009, 2013, 2019 рік
Богдан JAC, Богдан-МАЗ
АвтоВАЗ
ЛуАЗ, ЛуАЗ 2016
Черкаський Автобус 2003, 2016 рік
КрАСЗ
Що залишилося від ЛАЗу
Що залишилося від КМЗ
Що залишилося від ХВЗ
Що залишилося від ЛМЗ
Єврокар
ЧАЗ
Часов-Яр
Історія КМЗ
Завод ім. Малишева
Київський БТЗ
Перший український автозавод
Велосипеди України
Audi
Jaguar Land Rover China
Peugeot
Porsche
Volvo
FSO
KIA Slovakia KIA Russia KIA Korea
Lamborghini
MG
BYD
Chery, Chery 2016
Geely, Emgrand EC8, Emgrand GC9
Great-Wall, 2012 рік
FORD Otosan
MAN & Neoplan Туреччина
IVECO
MAN
Scania Сідертельє
ГАЗ, ГАЗ 2010
УАЗ

Лічильники


SHALB  
Secured  
Купить машину на автопродаже? Автобазар Украины.

Популярні новини
• Чому Mercedes-Benz продає свої автосалони?
• Нові легкові автомобілі доступні в оренду від Ryder
• Mazda представила наступника кросовера CX-7 - Mazda CX-70
• Кувейт передасть Україні 100 танків М-84АВ
• Стали відомі подробиці нової версії САУ "Богдана"
• Список авто, які підпадають під податок на розкіш в 2024 році
• Новий Volkswagen Touareg став лідером в сегменті великих позашляховиків
• Як не натрапити на зловмисників при купівлі авто для ЗСУ. Рекомендації експертів
• Український авторинок почав 2024 рік з потужного зростання
• Чому пільги у законі №10321 не зможуть зробити газові вантажівки популярними в Україні
• Як дилерські холдинги витримали два роки війни. Показники за 2023 рік
• Новий Volkswagen Amarok назвали найкращим в конкурсі авто року серед жінок
• Аграрна Рада передала 8 спецавтомобілів рятувальникам
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Яким буде Mitsubishi Pajero наступного покоління
Акції у дилерів...
• На динамічний фастбек PEUGEOT 408 2023 року знижено ціни
• Сезон ваших переваг. На автомобілі BMW 2022 та 2023 років виробництва діє спеціальна пропозиція
• Спільна акційна пропозиція від Opet та АВТЕК
• 7-місний кросовер Mazda CX-9 доступний по спеціальній ціні від 1 539 500 грн.
• На Mazda CX-5 діє спеціальна цінова пропозиція
• Renault в Україні запускає вигідну сервісну акцію по заміні оливи двигуна
• Кросовер Opel Crossland доступний за максимально привабливою ціною – від 736 000 грн.
• DS 4 доступні зі складу в Україні – уже в наявності та з вигодою 50 000 грн.
• На окремі автомобілі Lexus 2022 і 2023 років виробництва діє вигідна цінова пропозиція
• Зустрічай зиму у всеозброєнні. Вигода на запчастини Mitsubishi до -20%
• На Mazda CX-9 діє спеціальна цінова пропозиція
• Універсальність та стиль. На BMW X3 та BMW X4 діє спеціальна пропозиція
• Кросовер Mazda CX-5 ще можна придбати за небувало привабливою ціною - від 1 119 000 грн.
• Електромобіль Opel Mokka-e пропонується за спецціною та на спецумовах фінансування
• У грудні на склад вантажівок Scania діють знижки до 20%
Авто історія
Історія АвтоЗАЗа
Історія Богдан/ЛуАЗ
Історія Черкаський автобус
Історія КМЗ / КМЗ 75 років
Музей Audi
Історія NSU
Музей BMW
Музей Citroen
Історія Citroen
Музей DAF
Музей Ferrari
Музей Fiat
Музей MG
Музей Peugeot
Історія Dangel 4x4
Історія Jeep
Музей Porsche
Музей Volvo
Парк Ferrari World Park
ВАЗ-2101 "Копійка"
ВАЗ-2121 "Нива"/LADA 4x4
LADA Sport
ГАЗ-24 "Волга"
ЛуАЗ-969
ЗАЗ-965
Перший український мотоцикл
Найперша мотоколяска К-1В
Перший київський мотоцикл К-1Б
Всі модели ЛМЗ
Історія Mini
Музей в Брюселі
Музей в Турині
Музей в Пекині
Музей в Шанхаї
Гараж Князя Монако
Авто королів XX сторіччя
Гараж Януковича
Китайський автопром
Турецький автопром
Корейський автопром
Авто II світової війни
Автівки Великої Перемоги
Авто Ленд-ліза
Лімузини російських вождів
Київський тролейбус
Київський автобус
Перші українські тролейбуси
Київський швидкісний трамвай
НТУ - 75 років
Перші авто та автоСМІ в Україні
ТОП10+ найстаріших автомобілів в Україні
Автономера Київа за 116 років
Статистика українського авторинку за 100 років
Скільки авто було продано в Незалежній Україні

Великі особистості Андре Сітроєн, Джорджетто Джуджаро, Луїджи Колані, Фердинанд Порше, Mr. Dream Car Олексій Сахновський, Свємпа, київлянин Володимир Вєклич, Філіп Прибилой Д4
 
Зв'язок
Тел.: +38 063 233 43 31
Пишіть нам >>>
Зробити стартовою | У вибране
Експорт новин |
Реклама на сайті
Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.